Johanson Technology Inc. 5400BL15B100E
5400BL15B100E picture photo
Mfg. Part Number
5400BL15B100E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN CERAMIC CHIP WIFI 5400MHZ
Datasheet Download
5400BL15B100E.pdf
Availability of 5400BL15B100E
QUANTITY
5400BL15B100E Order Process
Ship out your order
Specifications of 5400BL15B100E
Internal Part NumberEIS-5400BL15B100E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series5400
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range4.9GHz ~ 5.9GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 100 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5400BL15B100E
Related Links5400BL, 5400BL15B100E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
5400BL15B100E Details Description
Related parts for 5400BL15B100E
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
PELTIER CP12,161,04,L1,RT,W4.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
BOARD DAC LTC2640-12 datasheet.pdf
RES 166 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf