TDK Corporation IRJ17-100ND300X200
IRJ17-100ND300X200 picture photo
Mfg. Part Number
IRJ17-100ND300X200
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
SHEET FERRITE 200X300MM
Datasheet Download
IRJ17-100ND300X200.pdf
Availability of IRJ17-100ND300X200
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IRJ17-100ND300X200 Order Process
Ship out your order
Specifications of IRJ17-100ND300X200
Internal Part NumberEIS-IRJ17-100ND300X200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesIRJ
ShapeSheet
Thickness - Overall0.004" (0.1mm)
Width7.874" (200.00mm)
Length11.81" (300mm)
AdhesiveSynthetic Resin, Conductive - Double Sided
Temperature Range-40 ~ 185°F (-40 ~ 85°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IRJ17-100ND300X200
Related LinksIRJ17-100, IRJ17-100ND300X200 Datasheet, TDK Corporation Distributor
IRJ17-100ND300X200 Details Description
Related parts for IRJ17-100ND300X200
SIDACTOR MC BI 25V 150A DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CYLINDER BLOCK (23649-02) datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 40UF 30V AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf