NKK Switches IS15BSAFP4CF
IS15BSAFP4CF picture photo
Mfg. Part Number
IS15BSAFP4CF
Manufacturer
Product Category
Programmable Display Switches
Brief Description
SMARTSWITCH COMPACT RED/GRN LED
Datasheet Download
IS15BSAFP4CF.pdf
Availability of IS15BSAFP4CF
QUANTITY
IS15BSAFP4CF Order Process
Ship out your order
Specifications of IS15BSAFP4CF
Internal Part NumberEIS-IS15BSAFP4CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileNKK SmartSwitch™ - Another Geek Moment | DigiKey
Standard Package1
Category Switches
FamilyProgrammable Display Switches
SeriesSmartSwitch™
PackagingBulk
TypePushbutton, LCD
StyleCompact
Display ModeBlack and White, FSTN Positive
LED ColorRed - Green
Viewing Area14.5mm L x 11.8mm W
Face Size19.0mm L x 18.0mm W
Pixel Format36 x 24
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Contact Rating @ Voltage0.1A @ 12VDC
Supply Voltage4.5 ~ 5.5VDC
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Operating Temperature-15°C ~ 50°C
Operating Force1.7 Newtons
LED Forward Current15, 15mA
LED Forward Voltage1.9, 1.9VDC
Travel Range1.8mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS15BSAFP4CF
Related LinksIS15BS, IS15BSAFP4CF Datasheet, NKK Switches Distributor
IS15BSAFP4CF Details Description
Related parts for IS15BSAFP4CF
IDC CABLE-ASN16A/ AE16M / APK16A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
ARGOS 2D CAMERA A100 1.MX53 datasheet.pdf
TUBING BLK 10 PC/PKG datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSCILLATOR 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf