ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS25LP128-JLLE
IS25LP128-JLLE picture photo
Mfg. Part Number
IS25LP128-JLLE
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH
Datasheet Download
IS25LP128-JLLE.pdf
Availability of IS25LP128-JLLE
QUANTITY
IS25LP128-JLLE Order Process
Ship out your order
Specifications of IS25LP128-JLLE
Internal Part NumberEIS-IS25LP128-JLLE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductIS25WP/LP Series Flash Devices
Standard Package480
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed133MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS25LP128-JLLE
Related LinksIS25LP1, IS25LP128-JLLE Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS25LP128-JLLE Details Description
Related parts for IS25LP128-JLLE
CAP ALUM 2200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
ADC 12BIT 170MSPS LVDS 48-LLP datasheet.pdf
INDICATOR 24V 6MM RECESSED RED datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 402K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
ELECT COND ACRYLIC 1.5"X36YDS datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON YELLOW FLAT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf