ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS25LQ010A-JDLE
IS25LQ010A-JDLE picture photo
Mfg. Part Number
IS25LQ010A-JDLE
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 100MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
IS25LQ010A-JDLE.pdf
Availability of IS25LQ010A-JDLE
QUANTITY
IS25LQ010A-JDLE Order Process
Ship out your order
Specifications of IS25LQ010A-JDLE
Internal Part NumberEIS-IS25LQ010A-JDLE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size1M (128K x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS25LQ010A-JDLE
Related LinksIS25LQ0, IS25LQ010A-JDLE Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS25LQ010A-JDLE Details Description
Related parts for IS25LQ010A-JDLE
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 16-TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 70POS .050" SLD datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
LED MT SR VERT 12MM 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 40KV datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf