ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS31BL3506B-STLS2-EB
IS31BL3506B-STLS2-EB picture photo
Mfg. Part Number
IS31BL3506B-STLS2-EB
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - LED Drivers
Brief Description
EVAL BOARD FOR IS31BL3506B-STLS2
Datasheet Download
IS31BL3506B-STLS2-EB.pdf
Availability of IS31BL3506B-STLS2-EB
QUANTITY
IS31BL3506B-STLS2-EB Order Process
Ship out your order
Specifications of IS31BL3506B-STLS2-EB
Internal Part NumberEIS-IS31BL3506B-STLS2-EB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Lighting Product Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - LED Drivers
Series-
Current - Output / Channel-
Outputs and Type1, Non-Isolated
Voltage - Output-
FeaturesBoost converter
Voltage - Input2.7 V ~ 5.5 V
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartIS31BL3506B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS31BL3506B-STLS2-EB
IS31BL3506B-STLS2-EB Details Description
Related parts for IS31BL3506B-STLS2-EB
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 450MA 350 MOHM datasheet.pdf
LED SNAP-IN PANEL IND YEL/GR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 15POS PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A LFPAK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf