ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS41LV16100B-60KL-TR
IS41LV16100B-60KL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS41LV16100B-60KL-TR
Brief Description
IC DRAM 16MBIT 60NS 42SOJ
Datasheet Download
IS41LV16100B-60KL-TR.pdf
Availability of IS41LV16100B-60KL-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS41LV16100B-60KL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS41LV16100B-60KL-TR
Internal Part NumberEIS-IS41LV16100B-60KL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDRAM - EDO
Memory Size16M (1M x 16)
Speed60ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case42-BSOJ (0.400", 10.16mm)
Supplier Device Package42-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS41LV16100B-60KL-TR
IS41LV16100B-60KL-TR Details Description
Related parts for IS41LV16100B-60KL-TR
CONN HEADER RT/A 12POS .100 30AU datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO41 datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
HEX KEY T-HANDLE 5/32" 6.93" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 48A TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 108 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
IC MMIC IQ MIXER DIE datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM RND SMOKE.5MM datasheet.pdf