ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32200C1-6TLI
IS42S32200C1-6TLI picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32200C1-6TLI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 86TSOP
Datasheet Download
IS42S32200C1-6TLI.pdf
Availability of IS42S32200C1-6TLI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS42S32200C1-6TLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32200C1-6TLI
Internal Part NumberEIS-IS42S32200C1-6TLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package108
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size64M (2M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32200C1-6TLI
IS42S32200C1-6TLI Details Description
Related parts for IS42S32200C1-6TLI
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
PROBE DIFFERENTL 100:1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RETRO3M SEMMSR,CN M12,NPNNONUL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PLUG INLINE 19PIN CRIMP datasheet.pdf
LGH 1L SING END LEAD ASSY datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS 20A 12V datasheet.pdf