ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400E-7TL-TR
IS42S32400E-7TL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32400E-7TL-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP
Datasheet Download
IS42S32400E-7TL-TR.pdf
Availability of IS42S32400E-7TL-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS42S32400E-7TL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32400E-7TL-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S32400E-7TL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32400E-7TL-TR
IS42S32400E-7TL-TR Details Description
Related parts for IS42S32400E-7TL-TR
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/4 NPT 5V INPUT datasheet.pdf
TUNER DIVERSITY SDB/DVB-T 56TQFN datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 2.5A datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 250MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
XCEDE HD 3W LEFT 4PVH 8 COL datasheet.pdf
PWR SUPPLY 5V MONO/COLOR EU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MNT PIN datasheet.pdf