ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400E-7TL
IS42S32400E-7TL picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32400E-7TL
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP
Datasheet Download
IS42S32400E-7TL.pdf
Availability of IS42S32400E-7TL
QUANTITY
IS42S32400E-7TL Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32400E-7TL
Internal Part NumberEIS-IS42S32400E-7TL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32400E-7TL
Related LinksIS42S32, IS42S32400E-7TL Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS42S32400E-7TL Details Description
Related parts for IS42S32400E-7TL
CONN 40POS IDC SOCKET 15AU W/POL datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 20 Position Through Hole Kinked Pin datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CABLE datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A datasheet.pdf
FUSE 900A 690V 2/110 AR datasheet.pdf