ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32800D-75EBI-TR
IS42S32800D-75EBI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32800D-75EBI-TR
Brief Description
IC SDRAM 128M 133MHZ 90BGA
Datasheet Download
IS42S32800D-75EBI-TR.pdf
Availability of IS42S32800D-75EBI-TR
QUANTITY
IS42S32800D-75EBI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32800D-75EBI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S32800D-75EBI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (8M x 32)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-TFBGA
Supplier Device Package90-TFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32800D-75EBI-TR
IS42S32800D-75EBI-TR Details Description
Related parts for IS42S32800D-75EBI-TR
CAP FILM 0.15UF 2% 50VDC 2416 datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS STR LONG SM datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 80V PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FILTER 2-LINE 250V 3A PANEL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf