ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32800D-75EBL-TR
IS42S32800D-75EBL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32800D-75EBL-TR
Brief Description
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 90FBGA
Datasheet Download
IS42S32800D-75EBL-TR.pdf
Availability of IS42S32800D-75EBL-TR
QUANTITY
IS42S32800D-75EBL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32800D-75EBL-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S32800D-75EBL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (8M x 32)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-TFBGA
Supplier Device Package90-TFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32800D-75EBL-TR
IS42S32800D-75EBL-TR Details Description
Related parts for IS42S32800D-75EBL-TR
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 7.5A 350VAC 125VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMB datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 100 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 14K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf