ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32800J-7TL-TR
IS42S32800J-7TL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32800J-7TL-TR
Brief Description
IC SDRAM 256MB 143MHZ 86TSOP
Datasheet Download
IS42S32800J-7TL-TR.pdf
Availability of IS42S32800J-7TL-TR
QUANTITY
IS42S32800J-7TL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32800J-7TL-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S32800J-7TL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (8M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32800J-7TL-TR
IS42S32800J-7TL-TR Details Description
Related parts for IS42S32800J-7TL-TR
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
IC READER 32-HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V THRU HOLE datasheet.pdf
FUSE 800A 1000V 3KW/110 AR datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf