ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S83200B-7TI-TR
IS42S83200B-7TI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S83200B-7TI-TR
Brief Description
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS42S83200B-7TI-TR.pdf
Availability of IS42S83200B-7TI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS42S83200B-7TI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S83200B-7TI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S83200B-7TI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S83200B-7TI-TR
IS42S83200B-7TI-TR Details Description
Related parts for IS42S83200B-7TI-TR
RES 1.3K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.252" NYLON BLACK datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5781 datasheet.pdf
TWNTB 50W.120V.60HZ.FLOR.FDTHRU datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 9SIP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
BRIDGE RECT GPP 6A 200V GBU datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf