ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S83200D-75ETLI
IS42S83200D-75ETLI picture photo
Mfg. Part Number
IS42S83200D-75ETLI
Brief Description
IC SDRAM 256M 133MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS42S83200D-75ETLI.pdf
Availability of IS42S83200D-75ETLI
QUANTITY
IS42S83200D-75ETLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S83200D-75ETLI
Internal Part NumberEIS-IS42S83200D-75ETLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S83200D-75ETLI
IS42S83200D-75ETLI Details Description
Related parts for IS42S83200D-75ETLI
MOSFET P-CH 60V 27.5A D2PAK datasheet.pdf
IC COUNTER OSC 14STAGE 16SOIC datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.72"LX4.72"W datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 8.2A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf