ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42VM16320E-75BLI-TR
IS42VM16320E-75BLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42VM16320E-75BLI-TR
Brief Description
IC SDRAM 512M 133MHZ 54BGA
Datasheet Download
IS42VM16320E-75BLI-TR.pdf
Availability of IS42VM16320E-75BLI-TR
QUANTITY
IS42VM16320E-75BLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42VM16320E-75BLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS42VM16320E-75BLI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-TFBGA
Supplier Device Package54-TFBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42VM16320E-75BLI-TR
IS42VM16320E-75BLI-TR Details Description
Related parts for IS42VM16320E-75BLI-TR
CONN HEADER .635MM 104POS DL SMD datasheet.pdf
CAP 200MF -20% +80% 3.3V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 50POS R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 50POS VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.5A 43 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 175MA 3 OHM SMD datasheet.pdf