ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43DR86400C-25DBL
IS43DR86400C-25DBL picture photo
Mfg. Part Number
IS43DR86400C-25DBL
Brief Description
IC DDR2 512M 400MHZ 60BGA
Datasheet Download
IS43DR86400C-25DBL.pdf
Availability of IS43DR86400C-25DBL
QUANTITY
IS43DR86400C-25DBL Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43DR86400C-25DBL
Internal Part NumberEIS-IS43DR86400C-25DBL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package242
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed400MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-TWBGA (10.5x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43DR86400C-25DBL
IS43DR86400C-25DBL Details Description
Related parts for IS43DR86400C-25DBL
FIXED IND 120UH 470MA 900 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 212V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
XFRMR 1CT:1CT 28VUS SMD TOROID datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 200V 3A TO220F datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf