ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43DR86400C-3DBL
IS43DR86400C-3DBL picture photo
Mfg. Part Number
IS43DR86400C-3DBL
Brief Description
IC DDR2 512M 333MHZ 60BGA
Datasheet Download
IS43DR86400C-3DBL.pdf
Availability of IS43DR86400C-3DBL
QUANTITY
IS43DR86400C-3DBL Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43DR86400C-3DBL
Internal Part NumberEIS-IS43DR86400C-3DBL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package242
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed333MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-TWBGA (10.5x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43DR86400C-3DBL
IS43DR86400C-3DBL Details Description
Related parts for IS43DR86400C-3DBL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC P600 datasheet.pdf
BOARD ATLYS FOR SPARTAN-6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf