ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43R86400D-5TLI-TR
IS43R86400D-5TLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43R86400D-5TLI-TR
Brief Description
IC DDR 512M 200MHZ 66TSOP
Datasheet Download
IS43R86400D-5TLI-TR.pdf
Availability of IS43R86400D-5TLI-TR
QUANTITY
IS43R86400D-5TLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43R86400D-5TLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS43R86400D-5TLI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.5 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43R86400D-5TLI-TR
IS43R86400D-5TLI-TR Details Description
Related parts for IS43R86400D-5TLI-TR
SPEAKER RECT 9X5CM 16 OHM 1.5W datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A TO263-3 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf