ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43R86400D-5TLI
IS43R86400D-5TLI picture photo
Mfg. Part Number
IS43R86400D-5TLI
Brief Description
IC DDR 512M 200MHZ 66TSOP
Datasheet Download
IS43R86400D-5TLI.pdf
Availability of IS43R86400D-5TLI
QUANTITY
IS43R86400D-5TLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43R86400D-5TLI
Internal Part NumberEIS-IS43R86400D-5TLI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.5 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43R86400D-5TLI
Related LinksIS43R864, IS43R86400D-5TLI Datasheet, ISSI, Integrated Silicon Solution Inc Distributor
IS43R86400D-5TLI Details Description
Related parts for IS43R86400D-5TLI
TOOL STRIPPING QUICK WIREFOX datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PHONE JACK 2COND OPEN datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
POT 1M OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
PLAIN FINISH SQ CAN MNTING HDW datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN CIC TOP 27POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CLUSTER BLOCK HSG .090 DIA datasheet.pdf
CONN BNC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf