ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43TR16256A-15HBL-TR
IS43TR16256A-15HBL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43TR16256A-15HBL-TR
Brief Description
IC DDR3 4GB 96BGA
Datasheet Download
IS43TR16256A-15HBL-TR.pdf
Availability of IS43TR16256A-15HBL-TR
QUANTITY
IS43TR16256A-15HBL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43TR16256A-15HBL-TR
Internal Part NumberEIS-IS43TR16256A-15HBL-TR
Featured ProductDDR3 Memory Solutions
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size4G (256M x 16)
Speed667MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case96-TFBGA
Supplier Device Package96-TWBGA (9x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43TR16256A-15HBL-TR
IS43TR16256A-15HBL-TR Details Description
Related parts for IS43TR16256A-15HBL-TR
CABLE TEST BNC MALE-2 STKG BANA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 6TSOT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12 POS R/A SMD 1.0MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 200V 6A DO4 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf