ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43TR82560BL-15HBL-TR
IS43TR82560BL-15HBL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS43TR82560BL-15HBL-TR
Brief Description
IC DDR3L 2GB 1.35V 1333MT 78BGA
Datasheet Download
IS43TR82560BL-15HBL-TR.pdf
Availability of IS43TR82560BL-15HBL-TR
QUANTITY
IS43TR82560BL-15HBL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS43TR82560BL-15HBL-TR
Internal Part NumberEIS-IS43TR82560BL-15HBL-TR
Featured ProductDDR3 Memory Solutions
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size2G (256M x 8)
Speed667MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.283 V ~ 1.45 V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
Package / Case78-TFBGA
Supplier Device Package78-TWBGA (8x10.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS43TR82560BL-15HBL-TR
IS43TR82560BL-15HBL-TR Details Description
Related parts for IS43TR82560BL-15HBL-TR
SWITCH LEVR SPDT 15A .187QC 250V datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 70 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TERMINAL PG RING 12-10 1/4 datasheet.pdf
CONN DIN R/2 MALE PF 48 CKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf