ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS45S16400J-7CTLA2
IS45S16400J-7CTLA2 picture photo
Mfg. Part Number
IS45S16400J-7CTLA2
Brief Description
IC SDRAM 64M 143MHZ 54TSOP
Datasheet Download
IS45S16400J-7CTLA2.pdf
Availability of IS45S16400J-7CTLA2
QUANTITY
IS45S16400J-7CTLA2 Order Process
Ship out your order
Specifications of IS45S16400J-7CTLA2
Internal Part NumberEIS-IS45S16400J-7CTLA2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size64M (4M x 16)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS45S16400J-7CTLA2
IS45S16400J-7CTLA2 Details Description
Related parts for IS45S16400J-7CTLA2
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW RPSMA ANTENNA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf