ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS45S32200E-7BLA1-TR
IS45S32200E-7BLA1-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS45S32200E-7BLA1-TR
Brief Description
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 90BGA
Datasheet Download
IS45S32200E-7BLA1-TR.pdf
Availability of IS45S32200E-7BLA1-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS45S32200E-7BLA1-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS45S32200E-7BLA1-TR
Internal Part NumberEIS-IS45S32200E-7BLA1-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size64M (2M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-TFBGA
Supplier Device Package90-TFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS45S32200E-7BLA1-TR
IS45S32200E-7BLA1-TR Details Description
Related parts for IS45S32200E-7BLA1-TR
JUMPER M3X5 ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V TSOT23-6 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf