ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS46TR16128B-125KBLA1
IS46TR16128B-125KBLA1 picture photo
Mfg. Part Number
IS46TR16128B-125KBLA1
Brief Description
IC DDR3 2GB 1.5V 1600MT/S 96BGA
Datasheet Download
IS46TR16128B-125KBLA1.pdf
Availability of IS46TR16128B-125KBLA1
QUANTITY
IS46TR16128B-125KBLA1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IS46TR16128B-125KBLA1
Internal Part NumberEIS-IS46TR16128B-125KBLA1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package190
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size2G (128M x 16)
Speed800MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case96-TFBGA
Supplier Device Package96-TWBGA (9x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS46TR16128B-125KBLA1
IS46TR16128B-125KBLA1 Details Description
Related parts for IS46TR16128B-125KBLA1
CONN D-SUB HOUSING PLUG 37POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf