ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS46TR16640A-15GBLA1-TR
IS46TR16640A-15GBLA1-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS46TR16640A-15GBLA1-TR
Brief Description
IC DDR3 1GB 96BGA
Datasheet Download
IS46TR16640A-15GBLA1-TR.pdf
Availability of IS46TR16640A-15GBLA1-TR
QUANTITY
IS46TR16640A-15GBLA1-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS46TR16640A-15GBLA1-TR
Internal Part NumberEIS-IS46TR16640A-15GBLA1-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size1G (64M x 16)
Speed667MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case96-TFBGA
Supplier Device Package96-TWBGA (9x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS46TR16640A-15GBLA1-TR
IS46TR16640A-15GBLA1-TR Details Description
Related parts for IS46TR16640A-15GBLA1-TR
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 32POS BOX MNT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 480MA 900 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 3A TO220-7 datasheet.pdf
SLS 5.08/02/180F SN OR BX datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf