ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LF51236B-6.5TQLI
IS61LF51236B-6.5TQLI picture photo
Mfg. Part Number
IS61LF51236B-6.5TQLI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 18MB 6.5NS 3.3V 100TQFP
Datasheet Download
IS61LF51236B-6.5TQLI.pdf
Availability of IS61LF51236B-6.5TQLI
QUANTITY
IS61LF51236B-6.5TQLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LF51236B-6.5TQLI
Internal Part NumberEIS-IS61LF51236B-6.5TQLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed6.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-LQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LF51236B-6.5TQLI
IS61LF51236B-6.5TQLI Details Description
Related parts for IS61LF51236B-6.5TQLI
RES SMD 2.43KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES MO 1W 5.11 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
Q18I NAT HS 6.10" Q TIE datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf