ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS25636A-200TQ2I
IS61LPS25636A-200TQ2I picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS25636A-200TQ2I
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61LPS25636A-200TQ2I.pdf
Availability of IS61LPS25636A-200TQ2I
QUANTITY
IS61LPS25636A-200TQ2I Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS25636A-200TQ2I
Internal Part NumberEIS-IS61LPS25636A-200TQ2I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS25636A-200TQ2I
IS61LPS25636A-200TQ2I Details Description
Related parts for IS61LPS25636A-200TQ2I
FAN IMP MTRZD 220X71MM 48VDC datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V Y5U 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
RECEPT CLUSTER datasheet.pdf
EVAL BOARD I2C ISOLATOR ADM3260 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD EDM COMPACT TYPE2 I.MX6 DUAL datasheet.pdf
CAP 390 UF 20% 35 V datasheet.pdf