ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS51236A-200B3LI
IS61LPS51236A-200B3LI picture photo
Mfg. Part Number
IS61LPS51236A-200B3LI
Brief Description
IC SRAM 8MB 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61LPS51236A-200B3LI.pdf
Availability of IS61LPS51236A-200B3LI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61LPS51236A-200B3LI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LPS51236A-200B3LI
Internal Part NumberEIS-IS61LPS51236A-200B3LI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package144
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LPS51236A-200B3LI
IS61LPS51236A-200B3LI Details Description
Related parts for IS61LPS51236A-200B3LI
IC REG LDO 3.3V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 150W datasheet.pdf
ANTENNA 1/2WAVE 2.4GHZ 10CM U.FL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 37POS datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 200POS 8ROW R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMCJ datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf