ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LV12816L-10TL-TR
IS61LV12816L-10TL-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61LV12816L-10TL-TR
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 10NS 44TSOP
Datasheet Download
IS61LV12816L-10TL-TR.pdf
Availability of IS61LV12816L-10TL-TR
QUANTITY
IS61LV12816L-10TL-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LV12816L-10TL-TR
Internal Part NumberEIS-IS61LV12816L-10TL-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size2M (128K x 16)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package44-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LV12816L-10TL-TR
IS61LV12816L-10TL-TR Details Description
Related parts for IS61LV12816L-10TL-TR
LITELINK III PHONE LINE 32SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOEIAJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
TRANSFORMER FORWARD 128UH SMD datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Firewire (IEEE 1394) 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 400MA RF 16QFN datasheet.pdf