ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP12836B-200B2LI-TR
IS61NLP12836B-200B2LI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP12836B-200B2LI-TR
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA
Datasheet Download
IS61NLP12836B-200B2LI-TR.pdf
Availability of IS61NLP12836B-200B2LI-TR
QUANTITY
IS61NLP12836B-200B2LI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP12836B-200B2LI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP12836B-200B2LI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP12836B-200B2LI-TR
IS61NLP12836B-200B2LI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP12836B-200B2LI-TR
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO HV 8SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 4CKT 2 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 0.1A datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf