ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP12836B-200TQLI-TR
IS61NLP12836B-200TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP12836B-200TQLI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NLP12836B-200TQLI-TR.pdf
Availability of IS61NLP12836B-200TQLI-TR
QUANTITY
IS61NLP12836B-200TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP12836B-200TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP12836B-200TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP12836B-200TQLI-TR
IS61NLP12836B-200TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP12836B-200TQLI-TR
IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
CABLE PLUG-PLUG ETHERNET 5METER datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 25W DPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf