ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP6432A-200TQLI-TR
IS61NLP6432A-200TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP6432A-200TQLI-TR
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NLP6432A-200TQLI-TR.pdf
Availability of IS61NLP6432A-200TQLI-TR
QUANTITY
IS61NLP6432A-200TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP6432A-200TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP6432A-200TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size2M (64K x 32)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP6432A-200TQLI-TR
IS61NLP6432A-200TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP6432A-200TQLI-TR
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS DIP W/COVER datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM9 16KB ROM 217LFBGA datasheet.pdf
SWITCH DIP 1POS RAISED SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 1.287K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf