ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP51236-200TQLI
IS61NVP51236-200TQLI picture photo
Mfg. Part Number
IS61NVP51236-200TQLI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NVP51236-200TQLI.pdf
Availability of IS61NVP51236-200TQLI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61NVP51236-200TQLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NVP51236-200TQLI
Internal Part NumberEIS-IS61NVP51236-200TQLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NVP51236-200TQLI
IS61NVP51236-200TQLI Details Description
Related parts for IS61NVP51236-200TQLI
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SAFETY CAP /SC POWER datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.66A 50 MOHM SMD datasheet.pdf