ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP51236B-200B3LI-TR
IS61NVP51236B-200B3LI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NVP51236B-200B3LI-TR
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NVP51236B-200B3LI-TR.pdf
Availability of IS61NVP51236B-200B3LI-TR
QUANTITY
IS61NVP51236B-200B3LI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NVP51236B-200B3LI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NVP51236B-200B3LI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NVP51236B-200B3LI-TR
IS61NVP51236B-200B3LI-TR Details Description
Related parts for IS61NVP51236B-200B3LI-TR
IC MPU SUPRVSRY CIRC 4.62V 16DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 300MA 100 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 25W datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 4POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 481 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 9C UNSHD 600V datasheet.pdf