Panasonic Electronic Components EXB-2HV510JV
EXB-2HV510JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV510JV
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV510JV.pdf
Availability of EXB-2HV510JV
QUANTITY
EXB-2HV510JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV510JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV510JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV510JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV510JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV510JV Details Description
Related parts for EXB-2HV510JV
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 63V T/H datasheet.pdf