ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDPB42M36A-500B4LI
IS61QDPB42M36A-500B4LI picture photo
Mfg. Part Number
IS61QDPB42M36A-500B4LI
Brief Description
IC SRAM 72MB 500MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61QDPB42M36A-500B4LI.pdf
Availability of IS61QDPB42M36A-500B4LI
QUANTITY
IS61QDPB42M36A-500B4LI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61QDPB42M36A-500B4LI
Internal Part NumberEIS-IS61QDPB42M36A-500B4LI
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous, QUADP
Memory Size72M (2M x 36)
Speed500MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-LFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61QDPB42M36A-500B4LI
IS61QDPB42M36A-500B4LI Details Description
Related parts for IS61QDPB42M36A-500B4LI
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLEAR LOW PROFILE FASTENERS datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
M12 PANEL FEED THROUGH PCB ANGLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 8SIP datasheet.pdf
HEAD MACHINED datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG NTYPE 50OHM datasheet.pdf