ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS51236A-200TQI
IS61VPS51236A-200TQI picture photo
Mfg. Part Number
IS61VPS51236A-200TQI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61VPS51236A-200TQI.pdf
Availability of IS61VPS51236A-200TQI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IS61VPS51236A-200TQI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61VPS51236A-200TQI
Internal Part NumberEIS-IS61VPS51236A-200TQI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61VPS51236A-200TQI
IS61VPS51236A-200TQI Details Description
Related parts for IS61VPS51236A-200TQI
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 0.604 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
COAX CONTACT DSUB GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IC HDMI INTERFACE 1.4A 64TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
KIT EVAL MINI MODULE SPC563 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf