ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR
IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR
Brief Description
IC SRAM 1MB 10NS 32TSSOP
Datasheet Download
IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR.pdf
Availability of IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR
QUANTITY
IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (128K x 8)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-LFSOP (0.465", 11.80mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP (8x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR
IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR Details Description
Related parts for IS61WV1288EEBLL-10HLI-TR
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN ACC MARKER STRIP UNPRINTED datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 184K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS THRU HOLE SKT M8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LCD TFT 1.28" 128X128 FPC datasheet.pdf