ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS64LV25616AL-12TLA3
IS64LV25616AL-12TLA3 picture photo
Mfg. Part Number
IS64LV25616AL-12TLA3
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP Chip Async Single 3.3V 256K x 16 Memory NEW Stocks
Datasheet Download
IS64LV25616AL-12TLA3.pdf
Availability of IS64LV25616AL-12TLA3
QUANTITY
IS64LV25616AL-12TLA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of IS64LV25616AL-12TLA3
Internal Part NumberEIS-IS64LV25616AL-12TLA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package135 Per Tray
SeriesIS64LV25616
PackagingTray
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory IC
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (256K x 16)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package44-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS64LV25616AL-12TLA3
IS64LV25616AL-12TLA3 Details Description
Related parts for IS64LV25616AL-12TLA3
IC TRPL SUPPLY MONITOR TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 26.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC SDRAM 16M 143MHZ 60BGA datasheet.pdf