ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR
IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR
Brief Description
IC SRAM 64MB 70NS 48BGA
Datasheet Download
IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR.pdf
Availability of IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR
QUANTITY
IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypePSRAM (Pseudo)
Memory Size64M (4M x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-TFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR
IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR Details Description
Related parts for IS66WVE4M16BLL-70BLI-TR
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 18UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 49.9 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
WIRE DUCT SLOTTED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf