Vishay/Dale ISC1210BN1R0K
ISC1210BN1R0K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210BN1R0K
Brief Description
FIXED IND 1UH 400MA 600 MOHM SMD
Datasheet Download
ISC1210BN1R0K.pdf
Availability of ISC1210BN1R0K
QUANTITY
ISC1210BN1R0K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210BN1R0K
Internal Part NumberEIS-ISC1210BN1R0K
Material - CorePowdered Iron
Inductance1µH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant120MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210BN1R0K
Related LinksISC121, ISC1210BN1R0K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210BN1R0K Details Description
Related parts for ISC1210BN1R0K
CONN EDGECARD EXTEND 72POS .156 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 90V datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/15V TO220-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.04KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 60NS 64TBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf