Vishay/Dale ISC1210BN470J
ISC1210BN470J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210BN470J
Brief Description
FIXED IND 47UH 100MA 8 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1210BN470J.pdf
Availability of ISC1210BN470J
QUANTITY
ISC1210BN470J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210BN470J
Internal Part NumberEIS-ISC1210BN470J
Material - CorePowdered Iron
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210BN470J
Related LinksISC121, ISC1210BN470J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210BN470J Details Description
Related parts for ISC1210BN470J
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 16LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
GDT 90V 20% 20KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS TIN datasheet.pdf