Vishay/Dale ISC1210EB220K
ISC1210EB220K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210EB220K
Brief Description
FIXED IND 22UH 150MA 3.1 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1210EB220K.pdf
Availability of ISC1210EB220K
QUANTITY
ISC1210EB220K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210EB220K
Internal Part NumberEIS-ISC1210EB220K
Material - CorePowdered Iron
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210EB220K
Related LinksISC121, ISC1210EB220K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210EB220K Details Description
Related parts for ISC1210EB220K
IC OPAMP GP 105KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V SSMINI4 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 8.6A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TSOT23-8 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92 datasheet.pdf
CABLE 7COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 22K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf