Vishay/Dale ISC1210ER68NK
ISC1210ER68NK picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210ER68NK
Brief Description
FIXED IND 68NH 475MA 350 MOHM
Datasheet Download
ISC1210ER68NK.pdf
Availability of ISC1210ER68NK
QUANTITY
ISC1210ER68NK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210ER68NK
Internal Part NumberEIS-ISC1210ER68NK
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance68nH
Tolerance±10%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210ER68NK
Related LinksISC121, ISC1210ER68NK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210ER68NK Details Description
Related parts for ISC1210ER68NK
FIXED IND 1.5UH 16A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
D SUB HD MA CONTACT 24-26 AWG S4 datasheet.pdf
HEXASHIELD ADAPTOR datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf