Susumu RG1005P-1370-W-T1
RG1005P-1370-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1370-W-T1
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1370-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1370-W-T1
QUANTITY
RG1005P-1370-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1370-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1370-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1370-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1370-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1370-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1370-W-T1
IDC CABLE - CKR40G/AE40G/CCE40G datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.5UH 6.5A 27.6 MOHM datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC SOT23-5 datasheet.pdf
REPLACED BY D2SW-3L1MS 125V datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf