Vishay/Dale ISC1210ERR12J
ISC1210ERR12J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210ERR12J
Brief Description
FIXED IND 120NH 630MA 200 MOHM
Datasheet Download
ISC1210ERR12J.pdf
Availability of ISC1210ERR12J
QUANTITY
ISC1210ERR12J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210ERR12J
Internal Part NumberEIS-ISC1210ERR12J
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance120nH
Tolerance±5%
Current Rating630mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210ERR12J
Related LinksISC121, ISC1210ERR12J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210ERR12J Details Description
Related parts for ISC1210ERR12J
RES SMD 309K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OTP HV 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 19A D2PAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 72POS DR LOW P datasheet.pdf