Vishay/Dale ISC1210ET220K
ISC1210ET220K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1210ET220K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 150MA 3.1 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1210ET220K.pdf
Availability of ISC1210ET220K
QUANTITY
ISC1210ET220K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1210ET220K
Internal Part NumberEIS-ISC1210ET220K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesISC-1210
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1210ET220K
Related LinksISC121, ISC1210ET220K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1210ET220K Details Description
Related parts for ISC1210ET220K
BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE datasheet.pdf
Crystal 15.0000MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 250MA 300 MOHM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 3.05MM datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC CONV BUCK/BOOST/LDO 24VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 815MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO214AC datasheet.pdf
SENSOR TEMP 95C 6W MAKE datasheet.pdf