Vishay/Dale ISC1812EB101J
ISC1812EB101J picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812EB101J
Brief Description
FIXED IND 100UH 147MA 3.25 OHM
Datasheet Download
ISC1812EB101J.pdf
Availability of ISC1812EB101J
QUANTITY
ISC1812EB101J Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812EB101J
Internal Part NumberEIS-ISC1812EB101J
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±5%
Current Rating147mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.25 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812EB101J
Related LinksISC181, ISC1812EB101J Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812EB101J Details Description
Related parts for ISC1812EB101J
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A TDSON-8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 1.5VOUT 3.5A SMT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMH1982SQE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 280X128.7MM 48VDC datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
BPF CERAMIC EIA 5.4GHZ 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf