Vishay/Dale ISC1812EB681K
ISC1812EB681K picture photo
Mfg. Part Number
ISC1812EB681K
Brief Description
FIXED IND 680UH 76MA 12 OHM SMD
Datasheet Download
ISC1812EB681K.pdf
Availability of ISC1812EB681K
QUANTITY
ISC1812EB681K Order Process
Ship out your order
Specifications of ISC1812EB681K
Internal Part NumberEIS-ISC1812EB681K
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±10%
Current Rating76mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.6MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISC1812EB681K
Related LinksISC181, ISC1812EB681K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ISC1812EB681K Details Description
Related parts for ISC1812EB681K
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 40POS VERT S-LATCH 10AU datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K 32TAP 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 350MA 750 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 32POS .100 15AU datasheet.pdf
RES 38.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
VSLMT,STR,SNB datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf